Tesla je ryzím specialistou na elektromobilitu

Stejně, jako je známá ISS v rámci vesmírného programu, je Tesla synonymem pro elektromobilitu. Společnost známého vizionáře Elona Muska je nejenom americkou automobilkou, ale také energetickou společností, která to s využíváním elektřiny myslí opravdu vážně. Přečtěte si v následujících řádcích, jak šel čas s tímto velikánem.

Kde to všechno začalo?

Na počátku všeho byste vlastně ani nečekali Elona Muska, protože společnost byla založena Marcem Tarpenningem a Martinem Eberhardem. Teprve až o rok později se s velkými investory přidal k firmě i Elon Musk. Bližší údaje týkající se založení firmy Tesla naleznete v níže prezentované tabulce.

PředmětHodnota
Založení společnosti2003
Příchod Elona Muska2004
Muskova první investice do firmy7,5 milionů USD
Vstup na burzu2010
Základní informace o této světě uznávané společnosti.

Vzhledem k tomu, že jde o automobilku, proslavila se primárně výrobou automobilů, a to konkrétně elektromobilů. Větší povědomí o této společnosti přišlo v roce 2008 společně s modelem Tesla Roadster.

Tesla a její vozový park

Model Roadster ve své podstatě všechno odstartoval. Zajímavé je i to, že tento vůz byl jako první v roce 2018 vynesen do vesmíru. S tím měl, co dočinění také Elon Musk v rámci svého vesmírného programu Space X.

Následoval další vývoj nových modelů, které vždy přišly s něčím novým a unikátním. Vliv na to měly především moderní technologie. Poté tu byl Model S, na nějž v roce 2012 navázal Model X. Posléze přišel luxusní sedan s označením Model 3. Jeho úspěch byl značný a na silnicích jich můžete potkávat spoustu. A to nejenom ve Spojených státech amerických, ale v podstatě po celé Evropě. Dále lze zmínit znovu obnovený Roadster v roce 2020.

Tesla osobními auty nekončí

Nejsou to však jenom klasické osobní elektromobily, s nimiž se můžete u Tesly setkat. Vznikají i jiné originální projekty. Mezi ně se řadí pick-up s výkonem sportovního vozu zvaný Cybertruck. Zmínit lze i speciální prototyp tahače s elektrickým pohonem, kterému se říká Semi. Uvidíme, kam se Tesla posune v dalších letech.

Publikováno: 02. 08. 2021

Kategorie: Věda

Autor: LudvikZak

Tagy: cybertruck | elektromobil | elektromobilita | elon musk | model | musk | space x | tesla | tesla cybertruck | tesla roadster