Provident Financial: Co potřebujete vědět

Provident Financial

Co je Provident Financial

Provident Financial je obchodní název společnosti Provident Financial s.r.o., která je součástí mezinárodní skupiny International Personal Finance. Společnost působí na českém trhu od roku 1997 a specializuje se na poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček s pevnou úrokovou sazbou. Tyto půjčky jsou určené pro klienty, kteří potřebují rychle finanční prostředky, například na nečekané výdaje, opravy v domácnosti nebo konsolidaci dluhů.

Provident Financial se zaměřuje na zodpovědné půjčování a transparentnost. Před schválením půjčky společnost pečlivě prověřuje bonitu klienta, aby se ujistila, že bude schopen splácet. Zároveň klientům poskytuje veškeré informace o podmínkách půjčky, včetně úrokové sazby, RPSN a celkové splatné částky.

Kromě standardních půjček nabízí Provident Financial i další finanční produkty, jako je pojištění schopnosti splácet nebo pojištění domácnosti. Společnost má širokou síť obchodních zástupců po celé České republice, kteří klientům poskytují osobní poradenství a pomáhají jim s výběrem nejvhodnějšího produktu.

Je důležité si uvědomit, že půjčky od Provident Financial, stejně jako od jiných nebankovních společností, mívají vyšší úrokové sazby než půjčky od bank. Před sjednáním půjčky je proto vždy důležité porovnat nabídky od více poskytovatelů a pečlivě zvážit své finanční možnosti.

Typy půjček a úvěrů

Provident Financial a jeho dceřiná společnost, finanční společnost Provident, se specializují na specifický typ půjčky, a to na krátkodobé hotovostní půjčky s pravidelnou splátkou, dříve známé jako "půjčky do domu". Tyto půjčky jsou určeny pro lidi s nižší bonitou, kteří nemají snadný přístup k tradičním bankovním produktům.

Důležité je zmínit, že Provident nenabízí klasické bankovní úvěry jako hypotéky, spotřebitelské úvěry nebo kreditní karty. Jejich portfolio se zaměřuje výhradně na krátkodobé hotovostní půjčky s pevnou úrokovou sazbou a splátkovým kalendářem.

Zákazníci si mohou vybrat z různých variant půjček s odlišnou výší půjčené částky a dobou splatnosti. Provident se snaží o transparentnost a všechny poplatky a úroky jsou jasně stanoveny v úvěrové smlouvě.

Výhody a nevýhody

Provident finanční společnost nabízí krátkodobé půjčky s poměrně flexibilní dobou splatnosti. To může být lákavé pro lidi, kteří potřebují rychle peníze a nemají přístup k jiným formám úvěru. Mezi klady patří také schvalování i žadatelům s nižší bonitou a možnost sjednání půjčky online i s hotovostní splátkou.

Nicméně je důležité si uvědomit, že tyto půjčky jsou spojeny s vysokými úroky a poplatky. RPSN u Providentu bývá výrazně vyšší než u bankovních půjček, což znamená, že celkově zaplatíte mnohem více, než jste si původně půjčili. Před sjednáním půjčky je nezbytné pečlivě zvážit svou finanční situaci a ujistit se, že budete schopni splácet včas. V opačném případě se můžete dostat do dluhové pasti a vaše finanční problémy se ještě zhorší. Pro zodpovědné finanční rozhodování je vždy vhodné porovnat nabídky od více poskytovatelů a zvážit i jiné alternativy, jako jsou půjčky od rodiny či přátel nebo prodej nepotřebných věcí.

Úrokové sazby a poplatky

Provident Financial ani žádná finanční společnost s názvem Provident v České republice v současnosti nepůsobí. Je důležité si ověřit informace o jakékoli finanční instituci před uzavřením smlouvy. Získávejte informace z důvěryhodných zdrojů, jako je Česká národní banka, abyste se vyhnuli podvodným společnostem.

Podmínky pro získání půjčky

Pro získání půjčky od Provident Financial, finanční společnosti poskytující krátkodobé i dlouhodobé půjčky, je nutné splnit několik základních podmínek. Žadatel musí být starší 18 let a vlastnit platný občanský průkaz. Dále je vyžadován pravidelný měsíční příjem, ať už ze zaměstnání, podnikání nebo důchodu. Ten slouží jako záruka, že žadatel bude schopen splácet své závazky. Provident Financial si také ověřuje platební historii žadatele, aby minimalizoval riziko nesplácení. K žádosti o půjčku je potřeba doložit dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu. Provident Financial nabízí různé typy půjček s odlišnými podmínkami a požadavky. Doporučujeme proto pečlivě prostudovat podmínky dané půjčky na webových stránkách společnosti nebo se obrátit na zákaznickou linku Provident Financial, kde vám rádi poskytnou bližší informace a zodpoví vaše dotazy.

Zkušenosti klientů

Provident finanční společnost působí na českém trhu již řadu let a za tu dobu si získala jak své příznivce, tak i kritiky. Zkušenosti klientů s Provident Financial se různí a záleží na individuálních okolnostech a potřebách každého z nich.

Někteří klienti oceňují především rychlost a jednoduchost vyřízení půjčky. Provident Financial nabízí krátkodobé půjčky s minimem papírování, které lze vyřídit online, telefonicky nebo prostřednictvím obchodního zástupce. To je pro mnoho lidí, kteří potřebují peníze rychle a bez zbytečných komplikací, velkou výhodou.

Další skupinou klientů, kteří se k Provident Financial obracejí, jsou lidé se záznamem v registru dlužníků. Provident Financial neprovádí detailní kontrolu bonity klienta a půjčku schvaluje i žadatelům s horší platební morálkou. To může být pro některé lidi jediná možnost, jak se dostat k finanční pomoci, na druhou stranu je však nutné si uvědomit, že půjčky od Provident Financial jsou spojeny s vysokými úroky a poplatky.

Právě vysoké úroky a poplatky jsou nejčastějším důvodem kritiky ze strany klientů. RPSN u půjček od Provident Financial se pohybuje v řádech stovek procent, což z nich dělá jeden z nejdražších způsobů financování na trhu. Před sjednáním půjčky je proto nezbytné důkladně zvážit svou finanční situaci a ujistit se, že budete schopni splácet včas a bez problémů.

V případě, že se dostanete do problémů se splácením, je důležité co nejdříve kontaktovat Provident Financial a pokusit se domluvit na individuálním splátkovém kalendáři. Ignorování problému situaci pouze zhorší a může vést k exekuci.

Alternativy k Providentu

Provident Financial a jeho dceřiná společnost, finanční společnost Provident, byly dlouho známé svými krátkodobými půjčkami s vysokým úrokem. Nicméně, v posledních letech se objevila řada alternativ, které nabízejí dostupnější a transparentnější finanční produkty.

Pokud hledáte rychlou půjčku, zvažte online platformy jako Zonky nebo Bankerat. Tyto platformy propojují žadatele o půjčku s investory, kteří jsou ochotni jim půjčit peníze za nižší úrok než tradiční poskytovatelé.

Další možností jsou kreditní karty s úrokovým zvýhodněním. Mnoho bank nabízí úrokové prázdniny na nákupy a převody zůstatků, což vám dává čas splatit dluh bez úroků.

V neposlední řadě zvažte kontaktování své banky nebo stavební spořitelny a prodiskutovat s nimi možnosti konsolidace vašich stávajících dluhů. Konsolidace vám může pomoci snížit vaše měsíční splátky a získat lepší přehled o vašich financích.

Než si vezmete jakoukoli půjčku, je důležité pečlivě zvážit všechny možnosti a vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje vaší finanční situaci. Pamatujte, že krátkodobé půjčky s vysokým úrokem by měly být vždy až tou poslední možností.

Regulace a dohled

Provident Financial a jeho dceřiná společnost, finanční společnost Provident, působí v České republice pod dohledem České národní banky (ČNB). ČNB jakožto regulátor finančního trhu dohlíží na dodržování zákonů a nařízení ze strany všech finančních institucí, včetně poskytovatelů spotřebitelských úvěrů.

Dohled ČNB se zaměřuje na ochranu spotřebitele, stabilitu finančního systému a prevenci praní špinavých peněz. V praxi to znamená, že Provident Financial a finanční společnost Provident musí splňovat přísné kapitálové požadavky, transparentně informovat o svých produktech a službách a dodržovat pravidla pro poskytování úvěrů.

V minulosti čelil Provident kritice a pokutám ze strany ČNB za některé své obchodní praktiky. Tyto zkušenosti vedly k významným změnám v podnikání společnosti a k posílení ochrany spotřebitele.

Dnes je Provident povinen poskytovat klientům jasné a srozumitelné informace o podmínkách úvěru, včetně RPSN a všech poplatků. Zároveň musí posuzovat úvěruschopnost klientů a zamezit zadlužování osob, které by úvěr nemusely být schopny splácet.

Kromě dohledu ČNB podléhá Provident také regulaci ze strany dalších orgánů, jako je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Historie a současnost

Provident Financial působí na českém trhu od roku 1997, kdy se stala jednou z prvních společností poskytujících krátkodobé půjčky. Rychle si získala oblibu u klientů, kteří ocenili rychlost a jednoduchost sjednání půjčky. V minulosti se Provident zaměřoval především na hotovostní půjčky s pravidelným splácením v hotovosti prostřednictvím obchodních zástupců. Tento model se však v průběhu let měnil a Provident se přizpůsoboval novým trendům a požadavkům trhu.

Dnes Provident Financial nabízí kromě hotovostních půjček také online půjčky s převodem peněz na účet. Klienti si mohou vybrat z různých typů půjček a nastavit si splátkový kalendář podle svých možností. Společnost se také zaměřuje na zodpovědné půjčování a nabízí klientům nástroje pro správu financí a prevenci předlužení.

V roce 2020 se Provident Financial v České republice transformoval na finanční společnost Provident. Tato změna odráží širší škálu finančních produktů a služeb, které Provident klientům nabízí. I přes tuto transformaci zůstává Provident věrný svému principu poskytování dostupných a férových finančních řešení pro širokou škálu klientů.

Kontaktní informace

Pro sjednání půjčky nebo v případě jakýchkoli dotazů se na nás můžete obrátit několika způsoby. Naše zákaznická linka je vám k dispozici každý den od 7:00 do 21:00 na telefonním čísle +420 255 700 700. Naši operátoři jsou připraveni zodpovědět vaše dotazy ohledně produktů, sjednání půjčky i splácení. Pokud preferujete písemný kontakt, můžete nám napsat na emailovou adresu info@provident.cz. Dotaz můžete zaslat také prostřednictvím kontaktního formuláře na našich webových stránkách. Pro osobní návštěvu nás najdete na pobočkách po celé České republice. Adresa a otevírací doba vaší nejbližší pobočky je k dispozici na našem webu. Společnost Provident Financial a její dceřiná společnost, finanční společnost Provident, si zakládají na individuálním přístupu ke klientům a snaží se maximálně vyjít vstříc jejich potřebám. Neváhejte se na nás obrátit s jakýmikoli dotazy či požadavky.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: finance

Autor: LudvikZak

Tagy: provident financial | finanční společnost provident