Letní kino Zlín zve na filmové hity pod hvězdami

Letni Kino Zlin

Historie letního kina

Letní kina, jak je známe dnes, se začala objevovat na počátku 20. století. První promítání pod širým nebem se konala již koncem 19. století, ale šlo spíše o ojedinělé akce. Až s příchodem zvukového filmu ve 20. letech 20. století se letní kina stala populární formou zábavy. Lidé si užívali filmy pod hvězdami a atmosféra byla neformální a uvolněná. V poválečném období zažívala letní kina zlatý věk. Vznikaly nové areály a promítalo se takřka denně. S nástupem televize v 60. letech 20. století obliba letních kin poklesla. Nicméně v posledních letech zažívají letní kina renesanci. Lidé si chtějí užít filmy v netradičním prostředí a ocení i doprovodný program, který kina často nabízejí.

Program a vstupenky

Festival proběhne od 10. do 15. července v areálu zámecké zahrady. Čeká vás bohatý program plný koncertů, divadelních představení, filmových projekcí a workshopů pro děti i dospělé. Vstupenky na jednotlivá představení a workshopy budou v prodeji od 1. května v síti Ticketportal a v pokladně zámku. Pro návštěvníky, kteří si chtějí užít festival naplno, nabízíme výhodné festivalové permanentky. Ty budou k dostání ve třech variantách – jednodenní, třídenní a pětidenní. Permanentky zahrnují vstup na všechna představení a workshopy v daném období. Kapacita akcí je omezená, proto doporučujeme zakoupit vstupenky včas. Sledujte naše webové stránky a sociální sítě, kde budeme postupně zveřejňovat další informace o programu a účinkujících.

Atmosféra a občerstvení

Atmosféra v kavárně je útulná a přátelská, ideální pro setkání s přáteli nebo pro odpočinek po náročném dni. Jemná hudba v pozadí dotváří příjemnou atmosféru a neruší při konverzaci. V nabídce občerstvení najdete široký výběr kávových specialit, od klasického espressa po osvěžující ledovou kávu. Pokud dáváte přednost čaji, můžete si vybrat z různých druhů černých, zelených nebo ovocných čajů. K pití si můžete dopřát lahodný dort, koláč nebo jinou sladkou pochoutku. Pro ty, kteří preferují slané občerstvení, jsou v nabídce sendviče, saláty nebo quiche.

Speciální akce a festivaly

Praha žije kulturou po celý rok, ale některé akce a festivaly si nesmíte nechat ujít. Jarní festival klasické hudby Praha jaro láká na koncerty světových orchestrů a sólistů. V květnu se koná festival piva, kde ochutnáte stovky druhů zlatavého moku z malých i velkých pivovarů. Letní Praha patří multižánrovému festivalu Metronome Prague, který hostí hvězdy populární hudby. Milovníci filmů ocení Febiofest, mezinárodní filmový festival s bohatým programem. Na podzim se koná Signal festival, který rozzáří město světelnými instalacemi.

Kontakt a dostupnost

Náš tým je vám k dispozici každý všední den od 9:00 do 17:00. Kontaktovat nás můžete telefonicky na čísle +420 123 456 789 nebo e-mailem na adrese info@example.cz. Rádi vám zodpovíme vaše dotazy, poskytneme doplňující informace nebo vám pomůžeme s objednávkou.

Navštívit nás můžete také osobně v naší prodejně v Praze na adrese Václavské náměstí 1, 110 00 Praha 1. Otevírací doba prodejny je od pondělí do pátku od 10:00 do 19:00 a v sobotu od 10:00 do 18:00. Těšíme se na vaši návštěvu!

Publikováno: 11. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: LudvikZak

Tagy: letni kino zlin | informace o letním kině ve zlíně