Letní kino Širák láká na filmové lahůdky pod hvězdami

Letní Kino Širák

Historie Širáku

Širák, slangový výraz pro pražskou Širokou ulici, skrývá bohatou historii. Vznikla již ve 14. století jako součást obchodní stezky spojující Staré Město s Novým Městem. Svou šířkou, která tehdy dosahovala až 18 metrů, sloužila i k trhům a slavnostem. V 16. a 17. století se stala domovem mnoha řemeslníků a obchodníků, a to se odrazilo i na jejím vzhledu – honosné domy s podloubími a výklady lákaly k nákupům. Později, v 19. století, Široká ulice ztratila na významu kvůli rozvoji jiných částí Prahy. Dnes je Širák spíše klidnou uličkou s restauracemi a obchody se suvenýry, která si i přes svůj poklidný ráz zachovává kouzlo staré Prahy.

Program a vstupenky

Festival se koná od 10. do 14. srpna v areálu pivovaru. Čeká vás nabitý program plný hudby, divadla a workshopů. Na dvou scénách vystoupí kapely různých žánrů, od popu a rocku po jazz a world music. Pro milovníky divadla jsou připravena představení pro dospělé i děti. Workshopy nabídnou možnost vyzkoušet si různé umělecké techniky, jako je malba, tanec nebo fotografování.

Vstupenky na festival jsou k dispozici v předprodeji online nebo na vybraných prodejních místech. Cena vstupenky na jeden den se liší podle termínu, permanentka na celý festival je cenově výhodnější. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Atmosféra letního kina

Letní kino nabízí neopakovatelnou atmosféru. Promítání pod širým nebem, hvězdy nad hlavou a teplý letní vánek vytváří magickou kulisu pro sledování filmů. Diváci se scházejí s přáteli a rodinou, rozkládají si deky na trávě a užívají si společné chvíle. Vůně popcornu a letního vzduchu dokresluje jedinečnou atmosféru. Letní kina často nabízejí i doprovodný program, jako jsou koncerty, divadelní představení nebo workshopy.

Občerstvení a doprovodný program

Pro všechny hladové a žíznivé návštěvníky bude připraveno bohaté občerstvení. Těšit se můžete na tradiční české speciality jako klobásy, guláš nebo trdelník. K dispozici bude i stánek s vegetariánskými a veganskými pokrmy. Chybět nebude ani pivo z lokálních pivovarů a další osvěžující nápoje.

Kromě jídla a pití je pro vás připraven i doprovodný program. Po celé odpoledne bude hrát živá hudba a pro děti budou připraveny zábavné atrakce a hry.

Tipy pro návštěvníky

Plánujete výlet? Nezapomeňte na pohodlné boty, památky a muzea bývají od sebe vzdálené a procházky vás určitě čekají. Pokud cestujete v létě, nezapomeňte na opalovací krém a pokrývku hlavy, slunce může být silné. V zimě se naopak vybavte teplým oblečením a nepromokavou obuví. Místní kuchyně je vynikající, nenechte si ujít ochutnávku tradičních specialit. V restauracích se běžně domluvíte anglicky, ale pár základních frází v místním jazyce vám otevře dveře k autentičtějším zážitkům. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek hotovosti, ne všude akceptují platební karty. Ať už se chystáte kamkoli, užijte si cestování naplno!

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: LudvikZak

Tagy: letní kino širák | název letního kina