Detoxikace těla Vás zbaví všeho špatného

Detoxikace těla je takovým pomyslným restartem Vaší fyzické schránky. Pročištění organismu, které může být krátkodobého nebo dlouhodobého rázu. Detoxikace tělu jen prospěje, a to v mnoha ohledech. Během tohoto procesu z Vás odejdou nežádoucí toxiny a Vy umožníte všem svým orgánům znovu se nadechnout.

Proč byste měli provést detoxikaci svého těla?

Do jisté míry si o detoxikaci řekne přímo Vaše tělo. Týká se to primárně lidí se sedavým zaměstnáním. Dále je to, když máte nedostatek čerstvého vzduchu, pravidelně konzumujete alkohol, kouříte a jste neustále ve stresu. I dlouhodobá nespavost je určitou indicií, že Vás čeká detoxikace těla. Doplnit ještě můžeme špatné trávení, pocit těžkosti, nepravidelné vyprazdňování a další.

Detoxikace těla od A až do Z

Pojďme se na detoxikaci těla podívat tak trochu pod drobnohledem, ať máte představu, co všechno Vás případně čeká. Důležité informace Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké jsou typy detoxikací?

Z časového hlediska je to krátkodobá detoxikace v délce trvání několika dní. U dlouhodobé detoxikace jde víceméně o kompletní změnu životosprávy a životního stylu.

Co je to půst?

Jde o radikálnější formu detoxikace těla. Jeho délka by podle fyzické muskulatury člověka a jeho zdraví neměla přesáhnout 24 až 36 hodin. Vhodná doba začátku půstu je pochopitelně před spánkem.

Jaké potraviny konzumovat během detoxikování těla?

V tomto období byste měli klást důraz na zvýšený příjem vlákniny. Pusťte se do ovoce a zeleniny. Dopřávejte si bylinné čaje a nejčastěji pijte čistou vodu. Vyhněte se jakýmkoliv těžkým a škodlivým potravinám.

Jaké zahrnout antioxidanty do jídelníčku?

Nápomocen Vám v tomto směru bude zelený a černý čaj, rakytník a v neposlední řadě zelený ječmen. Ten zabrání nežádoucímu překyselení Vašeho organismu. Vhod Vám může přijít také ostropestřec mariánský.

Kdy začít s detoxikací těla?

Detoxikace těla je pochopitelně realizovatelná kdykoliv během roku. Ideální dobou je však jaro, kdy své tělo důkladně očistíte a po zbytek roku se při dodržení zásad správného stravování budete cítit svěže.