Co dávají v Kině Koruna tento týden?

Kino Koruna Program

Kino Koruna: Kulturní stálice

Kino Koruna, to je pojem. Pro mnohé Brňáky je to srdcovka, místo s neopakovatelnou atmosférou, kde se promítá už od první republiky. A co teprve ten program! Kino Koruna se nebojí jít proti proudu a sází na filmy, které byste v multiplexech hledali marně. Autorské snímky, festivalové lahůdky, dokumenty s přesahem, to je jen malá ochutnávka toho, co na vás v programu kina Koruna čeká.

Ať už jste filmový fajnšmekr, nebo si jen chcete užít večer u dobrého filmu, Kino Koruna vás nezklame. Pravidelně se tu konají filmové přehlídky, tematické projekce a besedy s tvůrci. Kino Koruna je zkrátka živý organismus, který žije filmem a pro film.

Mrkněte na program kina Koruna a určitě si vyberete. Ať už toužíte po romantické komedii, napínavém thrilleru, nebo chcete zhlédnout nejnovější artový film, Kino Koruna vám to splní.

Program na tento týden

Filmové novinky

Kino Koruna, váš oblíbený filmový stánek, má pro vás i tento měsíc nabitý program plný filmových novinek. Ať už jste fanoušky hollywoodských trháků, nezávislých dramat nebo dokumentárních filmů, v programu Kina Koruna si zaručeně vyberete.

Těšit se můžete na premiéru nového českého filmu ... (uveďte název a stručný popis filmu), který slibuje strhující podívanou s hvězdným obsazením. Pro milovníky napětí a akce je připravený akční thriller ... (uveďte název a stručný popis filmu) s ... (uveďte jméno známého herce) v hlavní roli.

Nezapomínáme ani na nejmenší diváky. Pro ně je v programu připravený animovaný film ... (uveďte název a stručný popis filmu), který je zaručenou zábavou pro celou rodinu.

Kromě filmových novinek Kino Koruna nabízí i projekce v rámci filmových festivalů a přehlídek. Tento měsíc se můžete těšit na ... (uveďte název festivalu a stručný popis).

Kompletní program Kina Koruna s podrobnými informacemi o filmech, projekčních časech a vstupenkách naleznete na ... (uveďte webové stránky nebo sociální sítě kina). Nezapomeňte sledovat i naše sociální sítě, kde vás budeme informovat o všech novinkách a akcích. Těšíme se na vaši návštěvu!

Kino Koruna, to je záruka filmového zážitku, který vás vtáhne do děje a nepustí až do konce.

Eliška Procházková

Festivalové projekce

Kino Koruna se pyšní nejen pestrým programem běžných filmových představení, ale i aktivní účastí na filmových festivalech. Během roku se tak diváci můžou těšit na snímky z festivalů jako je Karlovarský filmový festival, Febiofest, Jeden svět nebo Zlín Film Festival. Tyto festivalové projekce přinášejí do kina Koruna svěží vítr v podobě filmů, které by se jinak do běžné distribuce nedostaly. Často se jedná o nezávislé snímky, dokumenty nebo experimentální tvorbu, které divákům otevírají nové obzory a nabízejí neotřelé filmové zážitky. Festivalové projekce v kině Koruna jsou tak skvělou příležitostí, jak poznat filmový svět v celé jeho šíři a hloubce.

kino koruna program

Dokumentární tvorba

Kino Koruna, se svým věrným publikem a tradicí, si vždy zakládalo na různorodém programu. Vedle mainstreamových filmů a blokbusterů se zde promítají i artové snímky, nezávislé produkce a samozřejmě dokumentární filmy. Právě dokumentární tvorba má v programu Kina Koruna své pevné místo a těší se velké oblibě.

Program Kina Koruna v oblasti dokumentárních filmů je pestrý a reflektuje aktuální společenská témata, historické události i fascinující lidské osudy. Diváci se můžou těšit na oceňované dokumenty z celého světa, ale i na snímky z domácí produkce. Kino Koruna spolupracuje s festivaly dokumentárních filmů, jako je Ji.hlava IDFF nebo Jeden svět, a do svého programu zařazuje ty nejzajímavější a nejdiskutovanější snímky.

Prostor dostávají jak dokumenty s klasickou narativní strukturou, tak experimentální a autorské počiny, které posouvají hranice žánru. Kino Koruna se tak stává místem setkávání pro milovníky dokumentárního filmu a pro všechny, kteří hledají podnětnou a inspirativní zábavu.

Programy pro děti

Kino Koruna si zakládá na tom, aby bylo místem pro celou rodinu. Proto v našem programu najdete i bohatou nabídku filmů a akcí určených těm nejmenším divákům. Promítáme pohádky pro nejmenší, dobrodružné filmy pro starší děti i animované trháky, které si užije celá rodina.

A co víc, Kino Koruna pravidelně pořádá i speciální dětská představení. Během roku se tak u nás můžete těšit na filmové projekce s doprovodným programem, divadelní představení, workshopy a další akce, které vaše ratolesti zabaví a zároveň podpoří jejich kreativitu a fantazii.

Sledování programu kina Koruna se vyplatí. Snažíme se o pestrost a kvalitu, aby si u nás každý malý filmový fanoušek našel to své.

Seniorské promítání

Kino Koruna si váží svých věrných diváků, a proto pro ně pravidelně připravuje speciální promítání s názvem Seniorské promítání. Program kina Koruna je bohatý a pestrý, ale Seniorské promítání se zaměřuje především na klasické české i zahraniční filmy, které diváci znají a milují. Promítání se konají v odpoledních hodinách za zvýhodněné vstupné, aby si je senioři mohli užít bez velkých výdajů. Kino Koruna myslí i na komfort svých starších návštěvníků, a proto je sál během Seniorského promítání vybaven pohodlnějšími sedadly a je zajištěn bezbariérový přístup. Atmosféra během promítání je vždy velmi přátelská a uvolněná, diváci mají možnost si před filmem popovídat s přáteli a zavzpomínat na staré časy. Program Seniorského promítání je pravidelně aktualizován a je k dispozici na webových stránkách kina Koruna a v tištěné podobě v jeho prostorách.

kino koruna program

Speciální akce a události

Kino Koruna je proslulé nejen svým pestrým programem, ale také spoustou speciálních akcí a událostí, které probíhají po celý rok. Filmoví fanoušci se můžou těšit na filmové festivaly s tematikou od nezávislých filmů po dokumenty. Kino pravidelně pořádá i tematické filmové projekce s následnými diskuzemi s filmovými kritiky, režiséry nebo herci. Pro rodiny s dětmi jsou tu připraveny speciální projekce pohádek a animovaných filmů, často doplněné o workshopy a hry. Kino Koruna nezapomíná ani na seniory, pro které pořádá projekce klasických českých filmů za zvýhodněné vstupné. Sledujte náš program a nenechte si ujít žádnou z našich speciálních akcí.

Vstupenky a rezervace

Programy a informace o filmech promítaných v Kině Koruna najdete na našich webových stránkách a sociálních sítích. Pravidelně aktualizujeme náš program, abychom vám přinesli nejnovější filmové novinky, klasiky i nezávislé snímky. Vstupenky na filmy si můžete zakoupit online prostřednictvím našeho rezervačního systému, kde si vyberete film, datum a čas promítání a počet vstupenek. Rezervace vstupenek je možná také telefonicky v otevírací době pokladny kina. Vstupenky doporučujeme rezervovat předem, zejména na populární filmové tituly a víkendová promítání, abyste měli jistotu volného místa. Platbu za vstupenky je možné provést online platební kartou nebo hotově či platební kartou na pokladně kina. V případě zrušení rezervace je nutné nás kontaktovat nejpozději hodinu před začátkem promítání.

Kavárna a bar kina Koruna

Kino Koruna je místem, kde se snoubí filmové umění s příjemnou atmosférou. Ať už se chystáte na promítání nejnovějšího hollywoodského trháku, nezávislého filmu nebo na festivalový snímek, Kavárna a bar kina Koruna vám poskytne ideální prostředí pro setkání s přáteli, rodinou nebo kolegy před filmem i po něm. Vychutnejte si šálek lahodné kávy, osvěžující nápoj nebo si vyberte z nabídky vín a piv. Pro ty, kteří si chtějí dopřát něco malého k zakousnutí, je připraveno menu s drobnými pokrmy a sladkými dobrotami. Kavárna a bar kina Koruna je otevřena denně a nabízí příjemné posezení v moderním a stylovém prostředí. Sledujte program kina Koruna a spojte svůj filmový zážitek s návštěvou Kavárny a baru kina Koruna.

kino koruna program

Historie kina Koruna

Kino Koruna je stálicí na pražské kulturní scéně již po desetiletí. Jeho historie je spjata s proměnami filmového světa i samotné metropole. Od počátků němého filmu přes zlatou éru československé nové vlny až po současnost s bohatou nabídkou artových snímků a filmových festivalů, Koruna si vždy udržovala krok s dobou a zároveň si budovala svůj osobitý charakter. Program kina Koruna byl a je známý svou selektivností a zaměřením na kvalitní kinematografii. Diváci se zde mohou těšit na premiéry filmů z celého světa, retrospektivy slavných režisérů i tematické filmové přehlídky. Program kina Koruna není jen o sledování filmů, ale i o setkávání s filmem a jeho tvůrci. Pravidelně se zde konají besedy s režiséry, herci a dalšími filmovými profesionály, které dávají divákům možnost nahlédnout do zákulisí filmové tvorby. Kino Koruna je místem, kde se snoubí tradice s modernou, a kde filmoví fanoušci všech generací nacházejí to, co je na filmu nejkrásnější – emoce, příběhy a myšlenky, které nás spojují.

Atmosféra a zážitek

Kino Koruna, to není jen tak ledajaké kino. Je to místo s duší, s historií a s neopakovatelnou atmosférou. Už při vstupu do foyer vás pohltí zvláštní kouzlo starých časů. Červené koberce, těžké sametové závěsy a elegantní lustry vás přenesou do zlaté éry kinematografie. A pak už se jen pohodlně usadit do jednoho z plyšových křesel a nechat se unášet na vlně filmového zážitku.

Program kina Koruna je stejně jedinečný jako jeho atmosféra. Nenajdete tu tuctové hollywoodské blockbustery, ale pečlivě vybrané filmy z celého světa. Autorské snímky, festivalové lahůdky, dokumenty, klasika i experimentální tvorba – to vše a mnohem více na vás čeká v programu kina Koruna. Ať už jste filmový fajnšmekr, nebo jen hledáte nevšední kulturní zážitek, kino Koruna vás nezklame. Promítání často doprovází i doprovodné akce, jako jsou besedy s tvůrci, filmové přednášky nebo tematické projekce. Díky tomu se kino Koruna stává místem setkávání filmových nadšenců a platformou pro diskuzi o filmu a jeho významu.

Doprava a parkování

Kino Koruna se nachází v centru města, takže je snadno dostupné jak autem, tak i městskou hromadnou dopravou. Pokud se rozhodnete pro cestu autem, v okolí kina se nachází několik placených parkovišť. Doporučujeme parkoviště u obchodního centra Palladium nebo parkovací dům Kotva. Obě parkoviště jsou od kina vzdálena jen pár minut chůze. Pokud preferujete MHD, k kinu se dostanete metrem linky A nebo B, stanice Můstek. Z této stanice je to ke kinu cca 5 minut pěšky. Další možností je tramvaj, zastávka Národní třída se nachází přímo před kinem. V případě, že se do kina chystáte ve večerních hodinách, zkontrolujte si prosím aktuální jízdní řády MHD. Přejeme vám příjemný kulturní zážitek v kině Koruna.

kino koruna program

Kontakt a sociální sítě

Pro veškeré dotazy ohledně programu, vstupenek či akcí v kině Koruna nás neváhejte kontaktovat. Náš tým vám rád zodpoví vaše otázky a pomůže s rezervací vstupenek. Sledujte nás také na sociálních sítích, kde pravidelně zveřejňujeme novinky z programu kina Koruna, upoutávky na filmy, soutěže o volné vstupenky a další zajímavosti ze světa filmu. Najdete nás na Facebooku a Instagramu. Těšíme se na vaši návštěvu v kině Koruna!

Publikováno: 03. 07. 2024

Kategorie: kultura

Autor: LudvikZak

Tagy: kino koruna program | program kina koruna