Alfa kino Sokolov: Filmové lahůdky pro fanoušky sedmého umění

Alfa Kino Sokolov

Historie kina Alfa

Kino

Proměny a rekonstrukce

V průběhu let prošel objekt řadou proměn a rekonstrukcí, které odrážely potřeby a vkus dané doby. Původní stavba doznala významných změn v 18. století, kdy byla barokně upravena. Fasáda získala honosnější vzhled a interiér byl obohacen o štukovou výzdobu a fresky. Další vlna rekonstrukcí proběhla v 19. století, kdy se do popředí dostával klasicismus. Budova byla zjednodušena a zbavena barokních prvků. Poslední významnější rekonstrukce proběhla ve 20. století a zaměřila se na restaurování historických prvků a modernizaci zázemí. Dnes objekt slouží svému původnímu účelu a zároveň je cennou architektonickou památkou.

Filmová nabídka a premiéry

Tento týden se v kinech můžeme těšit na pestrou škálu filmů. Pro milovníky napětí je tu nový thriller s Liamem Neesonem. Pokud máte raději komedie, nenechte si ujít francouzskou romantickou komedii s Audrey Tautou. Pro rodiny s dětmi je tu animovaný film od studia Pixar. Fanoušci českých filmů si přijdou na své s novým filmem od Jana Hřebejka. Vstupenky si můžete zakoupit online nebo přímo v pokladnách kin. Nezapomeňte si ověřit aktuální program a časy promítání. Přejeme příjemnou zábavu!

Festivaly a speciální akce

Po celý rok se v České republice koná nespočet festivalů a speciálních akcí, které lákají návštěvníky z celého světa. Milovníci hudby si přijdou na své na festivalech jako Rock for People, Colours of Ostrava nebo Smetanova Litomyšl. Fanoušci filmů by si neměli nechat ujít Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, jeden z nejstarších a nejprestižnějších filmových festivalů v Evropě. Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, jsou tu historické slavnosti, jarmarky a folklorní festivaly, které nabízejí jedinečný pohled do bohaté minulosti a tradic České republiky.

Vstupenky a slevy

Základní vstupné do muzea činí 200 Kč. Snížené vstupné 100 Kč je určeno pro studenty, seniory nad 65 let a ZTP. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Rodinné vstupné (2 dospělí a až 3 děti) je k dispozici za 400 Kč.

Muzeum nabízí také zvýhodněné vstupné pro skupiny nad 10 osob. Pro více informací o skupinových návštěvách a rezervacích kontaktujte prosím pokladnu muzea.

Každou první neděli v měsíci je vstup do muzea zdarma pro všechny návštěvníky.

Kavárna a občerstvení

Vychutnejte si lahodnou kávu, osvěžující nápoje a chutné občerstvení v naší kavárně. Nabízíme široký výběr kávových specialit, od klasického espressa po lahodné cappuccino a latte macchiato. Pro milovníky čaje máme připravenou nabídku sypaných čajů s různými příchutěmi. K pití si můžete dopřát čerstvé zákusky, dorty, sendviče nebo croissanty. Naše kavárna je ideálním místem pro krátkou pauzu během dne, setkání s přáteli nebo pracovní schůzku. Přijďte si odpočinout do příjemného prostředí a užít si chvíle pohody s šálkem lahodné kávy.

Kontakt a otevírací doba

N

Publikováno: 03. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: LudvikZak

Tagy: alfa kino sokolov | informace o kině alfa v sokolově