Bankovní půjčky vs. nebankovní – Klady a zápory

Když se v dnešní době rozhodnete vzít si úvěr, máte určitě na výběr. V první řadě byste se měli postarat o to, ať nefigurujete v registru dlužníků. Při dostatečné bonitě Vám následně nestojí nic v cestě. Vybírat si pochopitelně můžete ze dvou segmentů. Jsou to bankovní půjčky a nebankovní půjčky. My Vám nyní prozradíme, jaké jsou výhody a nevýhody těchto variant.

Co přináší bankovní půjčky?

Když se rozhodnete pro bankovní půjčky, můžete se s největší pravděpodobností spolehnout na nižší úrokové sazby nežli v nebankovním sektoru. Určitou útěchou se Vám zároveň stane kvalita dané banky. Přece jenom jde o velký bankovní dům, který má mnohdy pobočky po celém světě. Když se pro banku stanete bonitním klientem, můžete si půjčit v podstatě kolik peněz chcete.

Nebankovní půjčky a něco o nich

Stejně, jako bankovní půjčky a hypotéky, tak i ty nebankovní mají řadu kladů a záporů. V následujících řádcích Vás seznámíme se vším potřebným. Právě tyto informace se pro Vás stanou určitým vodítkem proto, k jakému segmentu se spíše přiklonit.

Co hovoří ve neprospěch bankovního úvěru?

U půjčky tohoto typu počítejte se složitější a zdlouhavější administrativou. Budete muset v každém případě doložit svůj příjem a nahlíženo bude také do registru dlužníků.

Jaké přednosti mají nebankovní půjčky?

V jejich prospěch hovoří primárně rychlost vyřízení celého procesu. Oproštěni budete i od zbytečného papírování.

Co lze naopak vytknout nebankovním půjčkám?

Bude to určitě omezená finanční suma, jíž můžete získat. Zároveň se připravte na vyšší úrokové sazby oproti bankovním půjčkám.

Jakým způsobem jsou dnes vypláceny peníze?

Zelenou má v současnosti bezhotovostní platební styk. To znamená, že peníze jsou vypláceny na bankovní účet klienta. Výjimkou však není ani obdržení hotovosti, a to především u nebankovních půjček.

Jsou s úvěry spojeny nějaké poplatky?

V některých případech můžete platit za určité věci. Týká se to bankovních i nebankovních úvěrů. Jsou to například poplatky za vedení úvěru, předčasné splacení, pojištění půjčky a podobně.