Bankovní půjčky vs. nebankovní – Klady a zápory
Když se v dnešní době rozhodnete vzít si úvěr, máte určitě na výběr. V první řadě byste se měli postarat o to, ať nefigurujete v registru dlužníků. Při dostatečné bonitě Vám následně nestojí nic v cestě. Vybírat si pochopitelně můžete ze dvou segmentů. Jsou to bankovní půjčky a nebankovní půjčky. My Vám nyní prozradíme, jaké jsou výhody a nevýhody těchto variant.
Co přináší bankovní půjčky?
Když se rozhodnete pro bankovní půjčky, můžete se s největší pravděpodobností spolehnout na nižší úrokové sazby nežli v nebankovním sektoru. Určitou útěchou se Vám zároveň stane kvalita dané banky. Přece jenom jde o velký bankovní dům, který má mnohdy pobočky po celém světě. Když se pro banku stanete bonitním klientem, můžete si půjčit v podstatě kolik peněz chcete.
Nebankovní půjčky a něco o nich
Stejně, jako bankovní půjčky a hypotéky, tak i ty nebankovní mají řadu kladů a záporů. V následujících řádcích Vás seznámíme se vším potřebným. Právě tyto informace se pro Vás stanou určitým vodítkem proto, k jakému segmentu se spíše přiklonit.
U půjčky tohoto typu počítejte se složitější a zdlouhavější administrativou. Budete muset v každém případě doložit svůj příjem a nahlíženo bude také do registru dlužníků.
V jejich prospěch hovoří primárně rychlost vyřízení celého procesu. Oproštěni budete i od zbytečného papírování.
Bude to určitě omezená finanční suma, jíž můžete získat. Zároveň se připravte na vyšší úrokové sazby oproti bankovním půjčkám.
Zelenou má v současnosti bezhotovostní platební styk. To znamená, že peníze jsou vypláceny na bankovní účet klienta. Výjimkou však není ani obdržení hotovosti, a to především u nebankovních půjček.
V některých případech můžete platit za určité věci. Týká se to bankovních i nebankovních úvěrů. Jsou to například poplatky za vedení úvěru, předčasné splacení, pojištění půjčky a podobně.
Publikováno: 15. 08. 2021
Kategorie: Finance